Ruimte, karakter én comfort – deze woning aan de Ikewei heeft het allemaal
Woon jij straks in deze complete woning aan de Ikewei? Deze verrassende eengezinswoning uit circa 1961 combineert het karakter van toen met het wooncomfort van nu. Dankzij een perceel van maar liefst 392 m², een woonoppervlak van 110 m², 2 opritten én een vrijstaande garage én berging, is hier plek voor al je plannen. En dat allemaal nabij het centrum van Ureterp.
De afgelopen jaren is er veel li...
Ruimte, karakter én comfort – deze woning aan de Ikewei heeft het allemaal
Woon jij straks in deze complete woning aan de Ikewei? Deze verrassende eengezinswoning uit circa 1961 combineert het karakter van toen met het wooncomfort van nu. Dankzij een perceel van maar liefst 392 m², een woonoppervlak van 110 m², 2 opritten én een vrijstaande garage én berging, is hier plek voor al je plannen. En dat allemaal nabij het centrum van Ureterp.
De afgelopen jaren is er veel liefde in deze woning gestopt. Denk aan een gloednieuwe keuken, badkamer en toilet, kunststof kozijnen (boven draaikiep, geplaatst zo’n 12 jaar geleden), geïsoleerde muren (2018), een moderne meterkast, een nieuwe cv-ketel (Intergas, 2024) én 14 zonnepanelen (april 2022). Ook de bouwkundige staat is aangepakt: de voor- en zijgevel zijn zo’n vijf jaar geleden gezandstraald, geïmpregneerd én opnieuw gevoegd. De woning is volledig voorzien van dubbel glas, heeft kunststof dakgoten en windveren, en zinken regenpijpen – onderhoudsvriendelijk én stijlvol.
De vrijstaande garage is helemaal nieuw en gebouwd van geïmpregneerd larikshout met een betonvloer en nieuwe elektra. En met maar liefst twee opritten heb je altijd plek voor de auto, of bezoek. Je stapt hier dus in een woning die klaar is voor de toekomst – en voor jouw volgende hoofdstuk.
Een extra pluspunt? Deze woning is gelegen op een mooie hoeklocatie en beschikt over een fijne tuin met privacy. De garage en overkapping maken het plaatje compleet. Je hoeft alleen nog maar je spullen te pakken.
Van knusse leefruimtes tot slimme extra’s – welkom binnen!
Je komt deze woning binnen via de zijentree, en meteen valt op hoe doordacht de indeling is. Rechts leidt de trap je naar boven, maar eerst: de woonkamer. Een fijne, lichte ruimte waar de pelletkachel (vochtdoorslag rookkanaal is verholpen) meteen sfeer brengt . De openslaande deuren, met elektrisch bedienbaar zonnescherm aan de buitenzijde, naar de tuin zorgen voor een mooi verlengstuk van binnen naar buiten – ideaal voor lange avonden of een kop koffie in de ochtendzon.
De eetkamer en keuken sluiten hier naadloos op aan, wat het geheel ruimtelijk en gezellig maakt. Kookliefhebber? Hier kun je je hart ophalen. Er is een complete keukenopstelling met een opvallend grote koelkast, vriezer en een inductiekookplaat. Allemaal nog zo goed als nieuw. Via de bijkeuken – die fungeert als praktische schakelruimte – bereik je niet alleen het aparte toilet, maar ook de moderne badkamer. Alles fris, alles klaar voor gebruik.
Boven tref je drie slaapkamers aan, elk met hun eigen charme. Twee kamers hebben ingebouwde kasten (meer ruimte voor spullen = minder rommel in zicht!), en ook op de overloop is er een handige vaste kast. En jawel, ook boven is er een toilet met wastafel – ideaal!
Buiten wordt het plaatje nóg completer: aan de zijkant van de woning staat een extra berging met overkapping – ideaal voor fietsen, hobby’s of gewoon wat extra opslag. Achter op het perceel vind je de vrijstaande garage. En wie goed kijkt, ontdekt onder de trap naar boven zelfs nog een kelderruimte. Bonuspunten voor slim gebruik van de ruimte!
Wonen in het hart van Ureterp – alles dichtbij, én volop groen in de buurt
Je woont hier letterlijk op loopafstand van alles wat Ureterp zo prettig maakt. Huisarts in de buurt, winkels en horeca binnen handbereik, een supermarkt – je hoeft het dorp bijna niet uit. Maar als je toch de deur uit wil: binnen een paar minuten ben je in Drachten of zit je op de A7 richting Groningen of Heerenveen, of op de N31/N381 richting Leeuwarden of Emmen. Super centraal dus.
Ureterp zelf is levendig maar gemoedelijk. Er zijn goede sportverenigingen, meerdere busverbindingen en het dorp is echt een fijne plek voor jong én ouder. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de natuur.
Niet ver buiten het dorp zijn meerdere, fraaie natuurgebieden. Heidegebieden en bos wisselen elkaar af. Rondom zijn prachtige wandel- en fietspaden.
Starters opgelet!
Ben je/jullie jonger dan 35 jaar en heb je nog niet eerder gebruikgemaakt van een vrijstelling van overdrachtsbelasting? Dan kun je eenmalig gebruik maken van een vrijstelling van de overdrachtsbelasting. De woning moet dan wel zijn voor eigen gebruik en de koopsom moet onder de €525.000,00 (regeling 2025) blijven. Ook als een van beiden jonger dan 35 jaar is, kun je (gedeeltelijk) gebruik maken van deze regeling.
Let op: de passering van deze woning vindt plaats bij notariskantoor Anna de Vries te Drachten. Er is in dit geval geen keuze voor de koper.
Vul het onderstaande contactformulier in en wij nemen zo snel mogelijk contact met je op.
Algemeen nummer
Mailadres
Openingstijden
ma. t/m vr. 9.00-12.00 & 13.30-17.00u, voorts op afspraak